O NÁS - Vojtovice


BIOFARMA Věra Schneiderová
Přejít na obsah

O NÁS

Naše rodiná farma se nachází v Rychlebských horách. Vojtovice jsou součástí obce Vlčice.
Farmu jsme zalozili v roce 2001, tedy sedm roků poté, co jsme začali jezdit jako rodina na chalupu do Vojtovic.
Náš předchozí život byl od hospodaření na hony vzdálený a začínali jsme tedy se zemědělstvím naprosto nezkušení. Dnes jsme za to vděční, protože jsme se opatrně vyvijeli a získané zkušenosti v dalším vývoji firmy aplikovali.
Jak to všechno začalo

Začátky nebyly jednoduché. Přátelé si klepali na čelo a mysleli, že jsme se zbláznili. K tomu všemu jsme pracovali v Nemecku a na farmu jsme se dostavali jednou mesičně. Naše představa o malé rodinné hoby farmě však začala brzo získávat trhliny. Z ekonomických důvodú bylo nutné firmu modernizovat a v mezích našich možností zvětšovat. Tímto byl dokončen přechod k plnohodnotné profesionálně vedené farmě
V současnosti hospodaříme na 52,6 hektarech, chováme 50 kusů matečních masných krav francouzké rase limousine, 2 kusy plemených býků rase limusine, 1 kus mléční krávy rase Jersey, 5 kusů sportovních koní rase ČT, 45 kusů slepic a drobné zvířectvo.  

U všech našich zvířat dbáme na vlastní kvalitní krmení a optimální životní podmínky.. Náše představa  o hospodaření ekologickým způsobem se stala skutečností.
Stěžejním bodem naší činosti je pastevní chov masného skotu, prodej ze dvora vlastnich BIO produktů, .služby.

Na farmě hospodaříme odpovědně s ohledem na okolní krajinu i budoucí generace. Nepoužíváme žádnou chemii a hnojíme pouze organickým hnojivem. Neženeme se za rychlým výdělkem na úkor devastace půdy ani za vysokými výnosy sena a zelené píce za pomoci chemie.

.INFO
Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit.
Donec commodo sapien et dapibus consequat.
Created with WebSite X5
INFO
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.
Phasellus a sagittis massa.
Návrat na obsah